Zunifikowane Mistrzostwa Polski Kick Boxingu PFKB 9.06.2018 Susz.
- Szczegóły
- Utworzono: poniedziałek, 02, lipiec 2018 06:05
- Jacek Kesler
19 medali i 2 Puchary dla 5 osobowego składu Tang Soo Do „Ronin” Tęcza Stanisławów pod wodzą Jacka Jacek Keslera podczas:
Zunikfikowanych Mistrzostw Polski Polskiej Federacji Kick Boxingu „Susz Cup OPEN” 9.06.2018 Susz
fotki telefonem: https://web.facebook.com/pg/TSDRonin/photos/?tab=album&album_id=1860805740630076
filmik z zawodów: https://web.facebook.com/TSDRonin/videos/1861814367195880/
Magdalena Gadomska 1 point fighting -170, 1 point fighting +170, 1 kick light +60, 2 light contact UFR +60 (dawne UFR Tatami), 2 układy (nrk).
Mateusz Pasik 1 point fighting -170, 1 układy, 2 kick light -60, 2 point fighting drużynowy (jun/sen) 2 light contact UFR (nrk)
Martyna Woch 1 układy, 1 point fighting -170, 1 point fighting -160 (nrk)
Adrian Laskowski 1 point fighting +185, 2 point fighting -185, 2 point fighting drużynowy (jun/sen), 3 m ligh contact UFR -75, 3 układy czarne pasy.
Dominik Kaim 1 point fighting +170, 2 point fighting drużynowo (jun/sen), 3 kick light -65, 2 układy (nrk).
Puchar IV miejsce w klasyfikacji drużynowej za Piechotka Team Susz, Egida Olsztynek, Gladius Ostróda i przed Walhalla FC Mińsk Mazowiecki.
Puchar za III miejsce w konkurencji walk drużynowych Point Fighting Adrian Laskowski, Mateusz Pasik, Dominik Kaim
Wow, radość na gębach
Turniej zgromadził bardzo duża liczbę uczestników i niektóre kategorie były mocno obsadzone (np. po 10 zawodników) zwłaszcza w kategoriach kadetów starszych i seniorów patrząc z naszej perspektywy. Skromna obsada to konkurencje układów, gdzie występujemy my, klub karate i taekwondo. Do sportowej rywalizacji przystąpiły kluby kick boxingu, taekwondo, karate i oczywiście tang soo do. W sportowe szranki stanęli reprezentanci klubów Piechota Team Susz (gospodarze), Egida Olsztynek, Gladius Ostróda, Walhalla FC Mińsk Mazowiecki, KSW Tae Sulejówek, Jaćwing Gołdap, Elitarni MMA Oborniki Śląskie, TKD ITR Iława, Bąkowski Fight Club, Tornado Szczecin, Kick Boxing Buch Warszawa i inne oraz oczywiście Tang Soo Do „Ronin” Tęcza Stanisławów
Rywalizację stanowiły konkurencje walki point fighting, kick light, light contact UFR, K1, konkurencja układów oraz dla młodszych zawodników kalaki i kopnięcia dosiężnego.
Początek dnia nie napawał optymizmem naszej drużyny. Zdecydowały pierwsze walki z naszej strony, które zakończyły się niepowodzeniem. Swoją pierwszą walkę przegrywa Mateusz Pasik, podobnie rzecz ma się z Adrianem Laskowskim. Nie jest to dobrą wróżbą na dalszy ciąg dnia.
Na szczęście sytuacja się odwraca i łapiemy wiatr w żagle. W kilku wypadkach zdarzają się dogrywki w których jakby żąda się od naszych zawodników potwierdzenia, że to naszej stronie się należy się zwycięstwo
Najlepszy występ odnotowuje juniorka Magdalena Gadomska, która zdobywa 5 medali (3 złota, 2 srebra), z których jeden też o mały włos nie był by złoty w konkurencji walk light contact UFR na ringu. To jedna właśnie z tych sytuacji, gdzie zarządzona zostaje dogrywka. Mimo narzuconej przewagi przez Magdę za pomocą technik ręcznych i nożnych w 1 i 2 rundzie, słabszej rundzie nr 3, sędziowie dyktują remis. A zatem dogrywka, w której Magda ulega. Zadecydowało zmęczenie i brak kondycji. Dogrywka zadecydowała o przyznaniu zwycięstwa rywalce.
Sporo pracy, ciężkie występy i okupione kontuzjami miał Adrian Laskowski, który nie odpuszczał. Zaprezentował bardzo widowiskowe techniki podczas walk w ringu. Wachlarz technik nożnych między innymi kilkakrotnie opadające czy tzw przez nas „przeskokówkę” e dan dwi aneso pakuro chagi. Niefartowany okazał się dla niego start w konkurencji kick light na ringu. Otrzymuje celny cios w splot słoneczny lub wątrobę, który powoduje na chwilę niezdolność do wygrywanej walki. Ku niezadowoleniu Adrian i nie tylko oraz protestów lekarz decyduje nieodwołalnie o zakończeniu walki. Szkoda, ale cóż poradzić.
Niełatwo ma Dominik Kaim. Na starcie mierzy się z doświadczonym zawodnikiem Michałem Borowskim z Elitarni MMA, któremu ulega. Walki Dominika również okupione są mniejszymi kontuzjami, które ocenia lekarz.
Martyna Woch zdobywa złoto w swojej preferowanej konkurencji jakim są układy oraz złoto w konkurencji walk point fighting, gdzie testuje z powodzeniem technikę nożną jaką jest kopnięcie boczne: yup chagi.
Ze względu na nieodległą jeszcze kontuzję nosa nie zgłaszana do konkurencji walk ciągłych kick light i light contact UFR.
Mateusz Pasik złoto w formach i złoto w point fightingu. Trochę brakuje odwagi i woli startów w konkurencjach walk ciągłych, ale może przejściowe
Bardzo ciekawą formą rywalizacji były konkurencje drużynowych walk point fighting - trzyosobowe zespoły, które walczą na dystansie 3 minuty. Każdy zawodnik z drużyny toczy pełną rundę w czasie 1 minuty. Bierzemy udział. Nie mając juniorów wystawiamy kadetów starszych jako juniorów: Mateusz Pasik i Dominik Kaim oraz seniora Adrian Laskowski. Występ w tej konkurencji zapewnia nam trzecie miejsce uzyskując medale i Puchar dzięki uzyskaniu przewagi nad zaprzyjaźnionym klubem Egida Olsztynek. Bardzo fajne akcenty tej sympatii ukazują się przy wykonywaniu fotek, gdzie wraz z nami stają trenerzy Egidy i żartują, że fotka z „Roninem” to nie jest zdrada Miły akcent. (Bartosz Zabłotny, Wojciech Jarosz)
Mimo początkowej niepewności i niepomyślnych znaków w porannej części rywalizacji – turniej okazał się dla nas bardzo udany i tak należy go ocenić. Najlepszym potwierdzeniem przy tej ilości drużyn jest zdobycie, przez naszą zaledwie 5 osobową ekipę, Pucharu za IV miejsce w klasyfikacji drużynowej. Bardzo to cieszy.
Dziękuję swoim zawodnikom za występ, trenerom którzy tworzyli koleżeńską atmosferę podczas startów, organizatorom i patronowi Jarosław Piechotka i Lukasz Makarewicz, za udany turniej. Do następnego razu.
Przepraszamy za jakość fotek, wykonywane urządzeniem zwanym telefon: .https://www.facebook.com/pg/TSDRonin/photos/?tab=album&album_id=1860805740630076