II Zgrupowanie Szkoleniowe - Firlej Lato 2020


W weekend 11 i 12 lipca 2020 odbyło się kolejne zgrupowanie szkoleniowe TSD „Ronin” Tęcza Stanisławów z cyklu tegorocznych szkoleń letnich nad jeziorem Firlej.więcej fotek na facebooku, również filmiki: https://www.facebook.com/pg/TSDRonin/photos/?tab=album&album_id=3297363893640913

Od kilku lat jest to jedna ze stałych baz szkoleniowych i wypoczynkowych naszego klubu. Baza szczególnie teraz potrzebna. Pandemia oraz wprowadzone ograniczenia mocno odbiły się na naszym klubie oraz standardach treningowych i poziomie wyszkolenia zawodników. Ten zaległy czas teraz trzeba nadrabiać, a na korzyść tej bazy przemawia bliska odległość, a tym samym ekonomia czasu i finansów.

W zgrupowaniu udział wzięło 17 osób, w tym 13 zawodników klubu przygotowujących się do egzaminów na kolejne stopnie gup w TSD oraz do nadchodzącego sezonu sportowego.

Przewodnim tematem szkolenia było doskonalenie się pod kątem egzaminów z naciskiem na doskonalenie form tradycyjnych oraz z bronią. Odbyły się także treningi dotyczące przygotowań pod kątem walki w formule point fighting. Celem utrwalenia lub weryfikacji nabytej wiedzy i umiejętności rozegrane zostały w formie treningowej, sparringowej „symulacje” turniejowe z zakresu form, walk mini kumdo oraz walk point fighting. Tutaj właściwie większych niespodzianek nie było, niemniej jednak widać progres u niektórych zawodników.

Dużą rolę i pomoc jako asystent wykonał Mateusz Pasik, który wspomagał przy nauce form oraz przeprowadził część treningu z zakresu technik nożnych. Bardzo dziękuję.

Pobyt to nie tylko jednak wyłącznie treningi. Musi być czas na regenerację, wypoczynek i integrację.
Tę część wypełniały pobyty w jeziorze, turnieje makao czy wspólne rozmowy do późnych godzin nocnych.

Cel wyznaczony na to zgrupowanie został osiągnięty. Tego lata jest to jedno z cyklu zgrupowań letnich TSD „Ronin” Tęcza Stanisławów. Kolejne również już niebawem. Jeszcze tego lata najprawdopodobniej odbędzie się kilka egzaminów na kolejne stopnie gup w TSD. Przy pomyślnych wiatrach przystąpi do nich część naszych zawodników. Póki co wszystko idzie w dobrym kierunku.

Bardzo dziękuję wszystkim za pobyt. Fajnie się z Wami przebywa i pracuje.
Dziękuję Klaudia Kaim, Mateusz Bożym, Ewa BanaszekKasia Przybysz za fotki i filmiki.
Paniom Ewa BanaszekKasia Przybysz oraz Monika Pasik za obsługę cateringową.https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tce/1/16/1f600.png");">